Producenci

Foresta Spray 30% DEET + 20% IR 3535

38487497.jpg
  • nowość
Dostępność: spodziewana dostawa
Cena: 32,20 zł 32.20
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

BARDZO MOCNY I SKUTECZNY ŚRODEK NA KOMARY, KLESZCZE, MESZKI RÓWNIEŻ NA MOSKITY I KOMARY TROPIKALNE

 

Długotrwale działający środek przeciw ukąszeniom komarów. Przeznaczony do stosowania przez osoby wymagające skutecznej ochrony przed komarami w trudnych warunkach zewnętrznych. Wysoką skuteczność i długi czas działania osiągnięto zastosowując dwie aktywne substancje przeciw komarowe o wysokim stężeniu: DEET 30% oraz IR 3535®  20%. Lekka konsystencja pozwala na bardzo komfortowe stosowanie.

 

Połączenie dwóch najczęściej stosowanych substancji odstraszających komary, stanowi o wyższej skuteczności w porównaniu do produktów zawierających tylko jeden składnik aktywny.

 

DEET (N,N-Dietylometatoluamid) najczęściej stosowany środek odstraszający owady, np. komary, meszki, muchy końskie, kleszcze lub muchy tse-tse. Został opracowany przez chemików armii USA, po doświadczeniu zdobytym w walkach w wilgotnych lasach zwrotnikowych podczas II wojny światowej. Pierwsze wojskowe zastosowanie miało miejsce w 1946, a cywilne w 1957. Czas ochrony po naniesieniu DEET na skórę lub ubranie wynosi od 2 do 12 godzin,wzależności od stężenia związku w preparacie. Amerykańska agencja rządowa ds. badania chorób i zapobiegania zarazom, CDC, zaleca stężenia DEET-u w przedziale 20-50% jako skutecznie zapobiegające przenoszeniu się rozmaitych patogenów rozprzestrzenianych przez gryzące owady. Wyższe stężenia nie polepszają skuteczności preparatu).

IR3535® (ang. Insect Repellent 3535; ester etylowy kwasu (N-n-butylo-)- N-acetylo-propionowego) środek odstraszający komary, kleszcze, muchy końskie i zwykłe; potencjalnie także może odstraszać wszy, pszczoły i osy. Używany w USA od 1999. Zarejestrowany jako biopestycyd z EPA, co oznacza, że można go postrzegać jako produkt pochodzenia naturalnego, pomimo że jest on zrobiony z syntetycznych substancji strukturalnie bazujących na naturalnie występujących aminokwasach (B-alanina). Wykazuje niższą toksyczność niż inne składniki aktywne.

 

Nanieść za pomocą atomizera cienką warstwę na suchą, czystą, niepodrażnioną, nieuszkodzoną skórę z ominięciem błon śluzowych oczu i naturalnych otworów ciała.

 

Pojemność 100ml

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl